About project

Po revoluci nastal velký boom cestovních kanceláří, v dnešní době si ale myslím, že je již tento způsob trochu zastaralý díky možnostem, které se v individuálním cestování nabízejí. Už nemusíte mít obavy vydat se na cestu sami a podniknout krok do neznáma. Zažijete mnohem více nezapomenutelných zážitků a k tomu navíc ušetříte. I já jsem takto začala cestovat a ráda bych přiměla k této variantě více lidí, kteří si plánují dovolenou. Výhod je mnohem více než nevýhod:

+ nemalá úspora finančních prostředků
+ přizpůsobení se vašim preferencím a představám
+ itinerář přesně na míru
+ větší flexibilita
+ malá skupinka cestujících
+ bezstarostné cestování

V rámci projektu “osobní průvodce” Vám mohu nabídnout tyto produkty:

  1. Osobní průvodce – velice ráda Vás na vašich cestách osobně doprovodím
  2. Itinerář – mohu Vám naplánovat cestu od a do Z, stačí si s sebou na cestu vzít pouze přehledně zpracovaný itinerář, který bude sloužit jako pomocník, o kterého se na cestách budete moci opřít
  3. Poradenství – pomůžu Vám s plánováním Vaší cesty, prodiskutujeme věci, o kterých ještě před cestou budete potřebovat doplňující informace
  4. Zájezdy pro firmy – samostatná kategorie zaměřující se na větší skupiny

Pro koho je produkt OSOBNÍ PRŮVODCE určen?

  • Pro menší skupinky cestovatelů – toto je primárním cílem projektu. Zaměřit se na cestování s malým počtem osob (nejlépe 4 a méně), abychom mohli být co nejvíce flexibilní, nemuseli dopředu rezervovat turistické minibusy a mohli společně cestovat místní dopravou tak, abychom jednak ušetřili náklady, ale také pronikli do místní kultury.
  • Organizovaný zájezd pro větší skupiny – vhodný především pro firemní klientelu. Pokud chce firma zorganizovat individuální zájezd na míru pro své obchodní partnery, je lepší zvolit tuto cestu, než jet s cestovní kanceláří. Program se přizpůsobí na míru a je možné zahrnout různé společné zábavné aktivity.

Srovnání výhod a nevýhod obou způsobů cestování

CESTOVNÍ KANCELÁŘ OSOBNÍ PRŮVODCE
CENA
Cena až dvojnásobně vyšší, než když jedete sami, či s osobním průvodcem. Cena se odvíjí dle toho, jakou si vyberete formu cestování a kvalitu služeb. Vše lze flexibilně měnit během cesty.
Cena je neměnná, i když se snižuje například cena letenky či jiné faktory. Možnost neustále ovlivňovat rozpočet a tak ušetřit, nebo si v případě nečekaných úspor dovolit například dražší ubytování či si zaplatit další výlety či služby.
VELIKOST SKUPINY
Zájezd se pořádá pouze, pokud počet lidí ve skupině dosahuje určitého čísla (většinou více než 16 osob). Menší skupiny, ideálně do 4-5 osob.
ITINERÁŘ CESTY
Pevně stanovený itinerář cesty, který všichni zúčastnění předem znají a nemůžou měnit. Možnost naplánovat si předem takový itinerář, který vám bude vyhovovat. Během cesty ho lze stále měnit a přizpůsobovat okolnostem.
TERMÍNY A DÉLKA DOVOLENÉ
Předem dané termíny a délka zájezdu, nelze měnit a přizpůsobovat. Možnost flexibilně si přizpůsobit termín příletu, odletu či přeletů mezi destinacemi i si libovolně stanovit délku pobytu – záleží jen na vás, co vše budete chtít vidět a zažít, anebo kolik volna si budete moci v práci dovolit.
UBYTOVÁNÍ
Ubytování v předem nadefinovaných kapacitách, které jsou klientovi v případě okružních a poznávacích cest neznámé. Výběr ubytování přímo na místě z několika možností a pokud si budete přát, je možná rezervace předem.
Není flexibilita, co se týče kategorie ubytování. Zaručen výběr kategorie hotelu dle stanoveného rozpočtu.
ZÁŽITKY
Cesta je organizovaná a vše je předem dojednané, tudíž je vše hodně turistické a málo osobní (speciální autobusy pro účastníky zájezdu, domluvené hotely). Možnost více proniknout k místním obyvatelům, zvykům a splynout s místní kulturou (různé způsoby místní přepravy, možnost přenocování u místních obyvatel).