Spojené arabské emiráty

DSC02430Spojené arabské emiráty, to není jen Dubaj, jak si spousta lidí myslí. Je strašná škoda, že turisté navštěvující tuto destinaci zapomínají, že se tato země skládá ze sedmi emirátů a každý má úplně jiné osobité kouzlo. Proto vás vyzývám – nezůstávejte při zemi a vypravte se i za hranice Dubaje. Nebudete litovat!

Objevíte krásné pláže, černé hory i rozlehlé písečné duny s potulujícími se stády velbloudů, kteří vám občas zkříží cestu i na čtyřproudé dálnici vedoucí pouští.

Krásný je emirát Fujairah na břehu Indického oceánu lemující pláže s černým pískem a také s černými horami ve vnitrozemí. Uchvátí vás i Al Ain se svým červeným pískem, nekonečnými dunami a krásnou vyhlídkou z terasy hotelu Jebel Hafeet, rozprostírajícím se na hoře skýtající 360 stupňový výhled do celého širého okolí. Západ slunce nad planinou rozprostírající se pod vámi je úžasný.

Hlavním městem není Dubaj, ale Abú Dhabí, které je svým rázem ještě stále mnohem klidnější a ne tak umělé, jako Dubaj. Většinou sem návštěvníci zavítají kvůli nedaleké mešitě Sheikh Zayed Grand Mosque, která je přístupná i běžným turistům a je desátou největší mešitou na světě. Další turistickou atrakcí je uměle vybudovaný ostrov Yas Island, domov zábavného světa Ferrari World a místo požádání závodů F1.

Za zmínku stojí také emirát Ras Al Khaiman vyhlášený golfovými resorty a plážemi s bílým pískem.

Jak sami vidíte, rozhodně je co objevovat!